KIMUNKÁLT, ÖTLETGAZDAG TERVEINK KULCSOT JELENTHETNEK ELKÉPZELÉSEINEK MEGVALÓSÍTÁSÁHOZ, AZ ALAPOS
MŰSZAKI TARTALOM HOZZÁJÁRUL A SIKERES KIVITELEZÉSHEZ
- tervezési metódus, mely kezeli a várható kivitelezési költségeket
- az építtetői igénye szerinti épületenergetikai szint figyelembevétele, a legjobb ár-érték aránnyal kialakítva
- vonzó, környezetével harmonikus formába öntött épület, funkcionálisan is kidolgozott belső kialakítás
TERVEZÉSI DÍJUNKBÓL KEDVEZMÉNYT ADUNK, HA A KIVITELEZÉSSEL EGYÜTT BÍZZA RÁNK A FELADATOT
A tervezésről, valamint annak igazán hatékony és értékteremtő megoldásairól igen hosszan lehet értekezni. Főleg, ha az építészeti tervezés és az épületgépészeti, épületvillamossági tervezés összefüggéseit is számba vesszük. A belsőépítészetről, és a többi tervezési szakághoz való kapcsolatáról nem is beszélve.
Most nem látjuk célszerűnek, hogy a tervezés témakörét teljesen kivesézzük, inkább érintőlegesen hívnánk fel a figyelmet néhány fontos dologra. Az viszont mindenképpen igaz, hogy a tervezői szakágakat egy épület vagy létesítmény megtervezése során egységben kell kezelni, azokat együtt fejlesztve haladni a tervekkel, a kitűzött tervfázis (koncepció, engedélyezési, kiviteli) végéig.
Egy építési engedélyköteles építmény tervezési, lehetséges tervkészítési fázisai:
- koncepció tervezés
- engedélyezési terv, tervezés
- konzultációk
- településképi vélemény
- tervtanácsi vélemény
- szakági műleírások a szükséges mértékben
- tender terv (lényegében kiviteli terv, amire ajánlatot kérnek kivitelezőktől)
- kiviteli terv – jogszabály előírja mikor kötelező készíttetni, de ha nem is az, az építtető megrendelheti (a hatékony kivitelezéshez, építéshez ajánlott az elkészíttetése)
- megvalósulási terv – abban az esetben lehet szükség rá, amennyiben az eredeti engedélyezési, kiviteli tervektől eltérően valósították meg az építményt, vagyis az épület tényleges megvalósulásának megfelelő módosítást is tartalmazó dokumentációt jelenti
Tervezési munkáinkból
További referenciáink megtekinthetőek társlapunkon
A tervezéssel kapcsolatos legfontosabb gondolat: ahhoz, hogy kitűnő épületet vegyünk birtokba, nem elég a jó minőségű kivitelezés (persze az is elengedhetetlen hozzá), és hogy az építtető azt érezze, jó áron sikerült felépíttetnie a házat (ami szintén igen lényeges szempont). Ami még nagyon fontos a sikerhez, azok a jó minőségű tervek, amik megfogalmazzák az építtető igényeit, alapos műszaki tartalommal bírnak, és kezelik a várható költségeket az építtető lehetőségei szerint.
A tervek elkészültével – vagy akár párhuzamosan – történik a kivitelezők kiválasztása. A kialkudott díj és a megbízást képző feladat alapján a felek vállalkozási szerződést kötnek, ami után kezdődhet a kivitelezés. Erről vázlatos leírásunkat itt olvashatja.